Nasza nowa maszyna Mazaka, jedyna taka w Europie, grzeje się już w hali B3. Właśnie zaczęliśmy rozruch i startujemy z pierwszymi zleceniami. Musimy przyznać, że fama o tym, że alu-frost dysponuje teraz supernowoczesnym sprzętem laserem do cięcia profili i rur szybko rozeszła się wśród naszych kontrahentów. Posypały się liczne zapytania i zamówienia, co nas oczywiście bardzo cieszy.

Mazak

Mazak w alu-frost

10 procent dla Fundacji „Pomóż im”

Postanowiliśmy jednak wykorzystać tę chwilę powszechnego zainteresowania i uczynić coś pro publico bono. Od lat wspieramy Fundację „Pomóż im”, prowadzącą hospicjum dla nieuleczalnie chorych maluchów. W zeszłym roku zlicytowaliśmy na jej rzecz unikatowy rower znanego projektanta jednośladów Adama Zdanowicza. Teraz mamy nowy pomysł. Realizując zamówienia, wymagające cięcia rur i profili wycinarką Mazaka 10 procent wartości każdej faktury przeznaczymy na pomoc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji.

Licytacja roweru Adama Zdanowicza dla Fundacji "Pomóż im"

Licytacja roweru Adama Zdanowicza dla Fundacji „Pomóż im”

Wychodzimy z założenia, że im lepiej nam się powodzi, im wyższą mamy pozycję na rynku, tym bardziej jesteśmy zobligowani do tego, by angażować się w wartościowe społecznie przedsięwzięcia. Wiemy, że w hospicjum każda złotówka się liczy, będzie wydana sensownie i na najbardziej potrzebne rzeczy. Nasza akcja cięcia laserem dla Fundacji potrwa 30 dni Mamy nadzieję, że uda się przez ten czas pozyskać fundusze na niejeden turnus rehabilitacyjny albo niezbędny sprzęt medyczny, który pomoże dzieciom i ich opiekunom.

Cięcie laserem i przy użyciu Mazaka to sama przyjemność

Zakup wycinarki FT-150 FIBER słynnej japońskiej marki Yamazaki Mazak to jedna z największych inwestycji w ponad 20-letniej historii alu-frost. Kosztowała nasz zakład około 6 mln złotych. Dotarła do Sowlan w maju. Kilka tygodni trwała instalacja i nauka jej obsługi.

Wycinarka Mazakv w alu-frostWycinarka Mazak w alu-frost

Wycinarka Mazak wjeżdża do alu-frost

Maszyna ma wielkie możliwości, a co najważniejsze dzięki niej jesteśmy w stanie świadczyć usługi do tej pory niedostępne w tej części Polski. Wycinarka może ciąć laserem rury i profile o średniej i małej średnicy. Jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu maszyn na świecie, Większość procesów jest całkowicie zautomatyzowana. Wrażenie robi też szybkość i precyzja z jaką pracuje.

Wcześniej nasi klienci po cięcie rur i profili zamkniętych, otwartych i specjalnych musieli zwracać się do innych zakładów. Niewiele firm w kraju wykonuje takie zlecenia. Czas realizacji był długi. Teraz zrobią wszystko na miejscu – w alu-frost.

Dążymy do tego, by nasza firma była jednym z najlepiej wyposażonych zakładów zajmujących się laserową obróbką metali w Polsce. Chcemy realizować najbardziej wymagające projekty, ponieważ dzięki temu sami się rozwijamy, przy okazji pomagając potrzebującym.

Mazak tnie rury i profile

Mazak tnie rury i profile