Rok 2020 obfitował w długie przestoje w gospodarce, bieżący też zaczął się od lockdownu. W związku z tym większość czasu spędzamy w domach, a boom na domowe remonty trwa. Nasze maszyny grzeją się bez przerwy i na brak zamówień na cięcie laserem na pewno nie możemy narzekać.

panel

Panel przesuwany

Cięcie laserem paneli na wymiar

Wielu pracowników w minionym roku przeszło na tzw. homeoffice. Koniecznością stało się więc wydzielenie w mieszkaniu odpowiedniej przestrzeni, po to, aby móc na czas pracy wyłączyć się z codziennej krzątaniny i zabaw w Indian z dziećmi.

Dlatego nie dziwi, że produktem alu-frost, który cieszy się w ostatnich miesiącach rosnącym zainteresowaniem są przesuwane panele do wnętrz. Materiał użyty do ich produkcji to stal konstrukcyjna o grubości 1 mm, co sprawia, że są bardzo stabilne. Panele można wykonać w dowolnym rozmiarze, ograniczeniem są tylko względy konstrukcyjne.

panel przedzielający przestrzeń

panel przedzielający przestrzeń

Dodatkowym atutem paneli alu-frost jest dekoracyjność. Wzory na nich zależą w zasadzie od fantazji klienta. Cięcie laserem nie ma jednak dla nas tajemnic. Stal można pomalować proszkowo na dowolny kolor, aby dopasować panele do wystroju całego wnętrza. Są one też bardzo proste w montażu, dlatego można zainstalować je samodzielnie. Do zestawu dołączone są rolki oraz dwie szyny (jedną montuje się na suficie, drugą na podłodze).

Jest to rozwiązanie, dzięki któremu łatwo możemy zyskać dodatkowe pomieszczenie, a przy tym stosunkowo łagodnie i nieinwazyjnie wprowadza zmiany w domowej przestrzeni. Kiedy pracujemy panele można zasunąć, kiedy wracamy na łono rodziny rozsuwamy je i powiększamy salon czy pokój. Panele z alu-frost mogą też być świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy niedużym kosztem wygrodzić miejsce na garderobę, szafę czy inne pomocnicze pomieszczenie w domu.

O naszych usługach cięcia leserem możesz dowiedzieć się tutaj: https://alufrost-laser.pl/

metalowa dekoracja ścienna

Stalowa dekoracja ścienna

Cięcie laserem. Dekory na ściany

Dekory na ściany narodziły się z projektu, do którego przekonała nas jedna z naszych klientek. Zamówiła u nas „stalowe obrazy”, na których motywy zamiast malowane pędzlem były cięte laserem. Efekt okazał się zaskakujący zarówno dla niej jak i dla nas. Pozytywnie zaskakujący!

dekoracja organic

dekoracja organic

Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy parać się sztuką, ale dekory na ściany to prace artystyczne, a także coraz częściej zamawiana w alu-frost usługa. Zazwyczaj wycinamy laserem motywy florystyczne, nawiązujące do przyrody i krajobrazu, czasami orientalne. Ale ostatnio jedną z większych naszych realizacji był tryptyk Manhattan przedstawiający nowojorskie wieżowce.

 

Panele świetnie komponują się z nowoczesnymi, pełnymi światła, jasnymi wnętrzami. Przeważnie są utrzymane w ciemnych tonacjach (choć można nadać im dowolny kolor) i przez kontrast doskonale widoczne na białych ścianach minimalistycznych przestrzeni.

Coraz częściej wykorzystywane też są jako dekoracja, albo przepierzenie do ogrodu. Stal konstrukcyjna, przy odpowiednim zabezpieczeniu jest bardzo trwała i odporna na warunki atmosferyczne.

dekoracje ogrodowe

dekoracje ogrodowe