Od ponad dwóch miesięcy dysponujemy jedną z najbardziej zaawansowanych wycinarek laserowych FT-150 FIBER słynnej japońskiej marki Mazak. Powoli się docieramy, uczymy się wykorzystana jej funkcji i możliwości cięcia laserem. Przyznajemy – jesteśmy pod wrażeniem. Otwiera ona przed nami zupełnie nowe perspektywy, ponieważ żadne inne posiadane przez nas urządzenie nie miało tej precyzji ani nie potrafiło ciąć laserem rur i profili.  Spodziewamy się więc poszerzenia grona odbiorców usług alu-frost, a być może i nowej gamy produktów naszej marki alaser.pl.

Mazak_alu-frost

Mazak w alu-frost

Okrągła kwota z cięcia laserem trafiła na konto Fundacji “Pomóż im”

Kiedy tylko Mazak, pierwsza tego typu wycinarka w Europie, przyjechała do Sowlan i ustawiliśmy ją w hali B3 postanowiliśmy, że chcemy podzielić się z kimś naszą radością. Wykorzystaliśmy tę chwilę, by uczynić coś pro publico bono. Od lat wspieramy Fundację „Pomóż im”, prowadzącą hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci. Dlatego uzgodniliśmy, że realizując zamówienia, gdzie do cięcia laserem wykorzystywany będzie Mazak, 10 procent wartości każdej faktury przeznaczymy na pomoc podopiecznym Fundacji. Słowa dotrzymaliśmy. Okrągła kwota właśnie trafiła na konto organizacji i mamy nadzieję, że przysporzy i maluchom i ich rodzinom dużo radości – tak jak nam możliwość pomocy. Jesteśmy nadal w kontakcie i planujemy już kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Mazak laserowa wycinarka do rur i profili

Mazak – laserowa wycinarka

Kilometr przerobionego materiału:)

Choć wycinarka Mazaka jest u nas już dwa miesiące, pierwsze tygodnie musieliśmy poświęcić na naukę jej obsługi. Dłuższy czas trwał sam rozruch urządzenia. Na początku więcej było dobierania parametrów, konfigurowania ustawień, prób i błędów, niż samego cięcia laserem. Przerobiliśmy 1000 metrów (kilometr!) różnego rodzaju materiału i teraz jesteśmy już gotowi na bardzo poważne wyzwania 🙂

Mazak znacząco poszerza zakres usług alu-frost w kwestii cięcia laserem. Automatycznie tnie rury i profile zamknięte o przekroju okrągłym, kwadratowym i prostokątnym oraz profile otwarte i specjalne – także pod różnymi kątami.

Mazak tnie rury i profile

Mazak tnie rury i profile

FT-150 FIBER służy głównie do realizacji zewnętrznych zamówień. Najczęściej zgłaszają się do nas kontrahenci reprezentujący branżę budowlaną, reklamową, spożywczą. Obsługiwaliśmy też m.in. konstruktorów jachtów i producentów wyspecjalizowanych maszyn.

Ale pracujemy już także nad autorskimi prototypami nowych produktów, przy tworzeniu których będziemy mogli wykorzystać specjalne funkcje Mazaka, ale o tym w kolejnych wpisach.