Cięcie laserem, szeroko pojęta obróbka metalu, grawerowanie i druk UV – to nasza pasja. Kiedy więc zakończymy realizację najważniejszych, terminowych zamówień dla stałych klientów, lubimy się bawić naszą profesją. Wtedy powstają najbardziej nieoczekiwane, ale i najfajniejsze rzeczy: parasolniki, fotografie drukowane na stali, metalowe zegary, tabliczki adresowe. Okazało się, że niektóre bardzo się spodobały klientom, szczególnie jako prezent urodzinowy czy na “wchodziny” do domu. Z czasem powstała oddzielna marka alu-frost, która zajęła się produkcją tego typu wyrobów – alaser.pl.

Spersonalizowane tabliczki adresowe

Właśnie tabliczki adresowe stały się poniekąd jej znakiem rozpoznawczym. Powstały, jak to zwykle bywa, trochę przypadkowo. Jeden z naszych pracowników w wolniej chwili postanowił spożytkować kawałek blachy – zbyt mały, by go wykorzystać do jakiegoś zamówienia, ale zbyt duży, by go wyrzucić. Ćwiczył na nim cięcie laserem, a że potrzebował numeru na dom, wyciął sobie tabliczkę adresową z nazwą ulicy ozdobioną drzewem. Potem zauważył ją na jego domu sąsiad i zapragnął mieć podobną. Od tamtej pory wycięte laserem tabliczki z motywami florystycznymi albo innymi – według gustu klienta – weszły do naszej oferty i są jednym z najlepiej sprzedających się produktów w asortymencie alu-frost. Do wyboru mamy różne formaty i kolory tabliczek. To produkt w pełni spersonalizowany, który można modyfikować w zależności od potrzeb klienta. 

 

 

Parasolniki cięte laserem

Okazało się, że doszliśmy w cięciu laserem do dużej wprawy, można nawet powiedzieć wirtuozerii 😉 a dekoracyjne motywy, które opracowaliśmy, da się przenieść też na inne przedmioty codziennego użytku, które przydają się w wielu domach. Najwięcej pomysłów ma prezes alu-frost Piotr Świrko, który zaprojektował parasolnik, metalowy koszyk na drewno do kominka, kwietniki, wieszaki czy świeczniki.
Wiele z tych użytkowych przedmiotów chętnie kupowanych jest jako prezent na tzw. “parapetówki”. Świetnie sprawdzają się np. metalowe stojaki na wino. Do małego mieszkania mogą być tylko na jedną butelkę tego zacnego trunku, do dużego domu oferujemy na alaser.pl konstrukcje, w których zmieści się ich kilka, a nawet kilkanaście. Stalowe stojaki doskonale pasują do każdego wnętrza – zarówno tego nowoczesnego, jak i klasycznego. Innym naszym top produktem, kupowanym jako prezent do nowego lokum, są zegary wykonane  z aluminium. Mają bardzo różne kształty, odpowiadające odmiennym gustom i pasujące do wielu wnętrz. Jeśli dom otoczony jest ogrodem, pięknie w nim wyglądają wind spinnery. To niebanalne ozdoby z metalu tworzące iluzję 3D, które budują klimat miejsca, dodają mu przestrzenności i lekkości.

Gadżety reklamowe dla firm i instytucji

Nazywane są popularnie “drobnicą”, ale wcale nie stanowią najmniejszego procentowo asortymentu sprzedawanego w alaser.pl. Są to breloczki, magnesy, statuetki, fotografie drukowane na ramkach. Kupujją je chętnie także indywidualni klienci, ponieważ nie są to rzeczy drogie. Bardzo  popularne są np. zestawy magnesów, ozdobione zdjęciami poszczególnych członków rodziny. Ale jeszcze lepiej magnesy rozchodzą się wśród przedsiębiorców, którzy kupują je na gadżety reklamowe i grawerują na nich logo czy nazwę swojej firmy. Stanowią one doskonałą jej promocję. Nasza  przewaga nad tego typu towarami sprowadzanymi z zagranicy, głównie z Chin, polega na  jakości  i personalizacji. Potrafimy zrobić gadżet reklamowy dokładnie taki, jaki sobie życzy klient. Większość z nich wykonujemy z wysokiej jakości kwasoodpornej stali szlachetnej, która gwarantuje estetyczny wygląd i trwałość na długie lata.

 

 

Obsługujemy też wiele instytucji z regionu północno-wschodniej Polski – urzędów, szkół, klubów sportowych, które zamawiają u nas puchary czy kolorowe medale. Do ich produkcji wykorzystujemy różne materiały: stal, szlachetne metale, czasem nawet szkło. Kolor nadajemy dzięki drukarce UV. Grawerujemy też oznaczenia wewnątrz budynków i wywieszki na drzwi. Zdarza nam się projektować tabliczki pamiątkowe, a także stalowe figurki tematyczne (sportowców, zwierząt, sytuacyjne). Te ostatnie powstają z  połączenia nowoczesnej technologii cięcia laserem i pasji do tworzenia nietypowych kształtów. Takie figurki mogą być stylowym dodatkiem do każdego wnętrza lub stanowić niekonwencjonalny prezent, upominek czy nagrodę.