Na współpracę z samorządem przedsiębiorcy zwykli narzekać, że opieszałość, kłody pod nogi itp. Ale nie w Gminie Supraśl! Możemy powiedzieć, że nasza kooperacja jest wzorcowa. Władze bardzo przychylnie reagują na nasze wnioski i monity i zwykle starają się pomóc. Zarówno w przypadku drobnych rzeczy jak i tych większych, fundamentalnych dla funkcjonowania naszego zakładu. Dzięki temu alu-frost może się rozwijać i ma dobre perspektywy.

Droga – ważny temat dla firmy zajmującej się cięciem laserem

Alu-frost specjalizuje się w produkcji akcesoriów samochodowych, cięciu laserem i ogólnie pojętą obróbką metali. Jesteśmy w Sowlanach, należących do gminy Supraśl już od 7 lat. Aktualnie dajemy zatrudnienie ponad 30 osób, a teren zakładu zajmuje około hektar, w tym 7700 m.kw to powierzchnia samych hal.

Specyfika naszych usług wymaga dobrej infrastruktury. Dbamy o nią samodzielnie – rozbudowując hale, instalując panele fotowoltaiczne na dachu, by dbać o ekologię i zapewniać firmie bezpieczeństwo energetyczne, doposażając park maszynowy. Ostatnio zakupiliśmy najnowocześniejszą wycinarkę japońskiej firmy Mazak, jedyną taką w Europie https://alufrost.pl/nowy-wymiar-ciecia-laserem-wycinarka-mazak-w-alu-frost/.

Ale nie mielibyśmy szans na rozwój, gdyby nie odpowiednie drogi dojazdowe. To natomiast leży w gestii Urzędu Miasta Supraśl https://www.suprasl.pl

Jeśli ktoś ostatni raz odwiedził nas ponad rok roku temu, to niewątpliwie zauważył, że dojazd nie był najwygodniejszy. Dla nas największym problemem było to, że droga do zakładu miała ograniczenie tonażowe. Dostawy blachy czy stali, stanowiących nasz podstawowy materiał do cięcia laserem i produkcji akcesoriów samochodowych, za każdym razem były wyzwaniem. Transport gotowych produktów na zewnątrz podobnie.

Teraz klienci wjeżdżają do alu-frost komfortową, asfaltową szosą, ponieważ samorząd Supraśla, wspierając lokalnych przedsiębiorców zainwestował w jej budowę. Nie ma już ograniczeń, skończyły się więc problemy z transportem. Dla nas to bardzo ważna sprawa.

Drobne kwestie, wcale nie mniej ważne…

Dla przedsiębiorców czas to pieniądz. Chcą jak najszybciej wprowadzać swoje pomysły w życie, szczególnie jeśli poprawią one funkcjonowanie firmy i wydają się zyskowne. Nie inaczej jest w przypadku alu-frost. Cięcie laserem wymaga bycia na bieżąco z nowinkami technicznymi i szybkiego modernizowania procedur. Ostatni, covidowy rok, wahania cen surowców też wymagały szybkich decyzji.

 

Prowadzący biznes często jednak skarżą się, że wiele nowatorskich koncepcji utyka na etapie załatwienia formalności, oczekiwania na konieczne pozwolenia itp. I znowu musimy podkreślić, że nie mamy z tym problemu. Jeśli okres na wydanie urzędowej decyzji wynosi na przykład 30 dni, to gmina często przekazuje nam ją przed terminem. Nie musimy się przypominać ani ponawiać wniosków. Niby drobna rzecz, a niesamowicie usprawnia pracę. Takie traktowanie tworzy też dobry klimat dla biznesu. Czujemy, że samorządowi zależy na tym byśmy się rozwijali i dopinguje naszym sukcesom.