Nie samymi nakładkami na zderzaki i na stopnie samochodowe alu-forst żyje. W naszej firmie angażujemy się w różne akcje społeczne, także te związane z ekologią i ochroną środowiska. Z Fundacją „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci współpracujemy od kilku dobrych lat. W ubiegłym roku wsparliśmy jej podopiecznych licytując unikatowy rower, zaprojektowany przez Adama Zdanowicza. Inspiracją do jego stworzenia była nasza firma – alu-frost. Teraz Fundacja w ramach “zielonej” fejsbukowej zabawy, która ma jednak na celu dbać o przyrodę i uświadamiać ekologicznie, nominowała nas do sprzątania lasu. https://www.facebook.com/alufrostpl

ssprzątanie sowlańskego lasu

sprzątanie sowlańskego lasu

Kilka worków śmieci

Okazją był oczywiście obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi. Nasz zakład znajduje się w urokliwej leśnej okolicy w granicach podbiałostockich Sowlan. Nie musieliśmy więc daleko chodzić, by znaleźć odpowiednie pole do wykazania się i działania. Niedaleko firmy natrafiliśmy na sporo śmieci leżących na poboczach dróg. Kilka worków, które zabraliśmy ze sobą, zapełniło się w bardzo szybkim tempie. Trudno sobie wyobrazić co ludzie wyrzucają do lasu! Niestety, wśród śmieci znajduje się i zużyte akcesoria samochodowe. Jesteśmy pewni, że to nie nasi klienci. Ale przy okazji apelujemy: las to jest nasze wspólne miejsce. Nie zaśmiecajmy go! Nakładki na zderzaki i stopnie samochodowe oraz wiele innych akcesoriów samochodowych nadaje się do recyklingu.

kilka worków śmieci

Uzbierało się trochę śmieci

Zielona farma na dachu hali E alu-frost

Sprzątanie lasu to nie jest nasza pierwsza ekologiczna inicjatywa. Wiosną ubiegłego roku na dachu hali E uruchomiliśmy elektrownię fotowoltaiczną (tutaj można przeczytać więcej: https://alufrost.pl/jestesmy-eco-montujemy-na-dachu-panele-fotowoltaiczne/) . Dzięki niej w podlaskim powietrzu jest mniej szkodliwych pyłów, racjonalniej możemy też gospodarować pozyskaną energią. Zwyżkę przekazujemy elektrowni. Możemy z niej skorzystać w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie ma zbyt wiele słońca. Najważniejsze jednak, że rocznie dzięki farmie na dachu ratujemy około 15 tysięcy drzew. To aż 10 ha lasu.

słoneczna farma na dachu alu-frost

Słoneczna farma na dachu alu-frost

A żeby był w nim porządek nominowaliśmy do ekologicznej zabawy trzy zaprzyjaźnione firmy: Opublikowani. Creative Communication Advisors, Hexa Bank Spółdzielczy, Mazak Europe. Wiemy, że są solidne, więc tam, gdzie byli las jest wysprzątany. My z kolei zapewniamy, że nie jest to nasza ostatnia „ekoakcja”. Planujemy kolejne wypady w teren, a las wokół Sowlan po przejściu naszej ekipy będzie czyściutki, aż miło w nim będzie pospacerować i pooddychać świeżym powietrzem.

W takiej pięknej okolicy znajduje się alu-frost

W takiej pięknej okolicy znajduje się alu-frost