Ponad 80 proc. naszych stałych klientów to przedsiębiorcy. Reprezentują różne sektory gospodarki, ponieważ wycinanie laserem elementów ze stali potrzebne jest przy konstrukcji niemal każdej maszyny. Najbliżej nam do branży motoryzacyjnej. Na rynku od lat znane są produkowane przez alu-frost nakładki na progi samochodowe i nakładki na zderzaki. Produkujemy je do ponad 40 modeli różnych marek, w tym tych najpopularniejszych. I zapotrzebowanie na ten asortyment stale rośnie.

Tniemy laserem elementy maszyn rolniczych

Czy to przez wzgląd na to, że siedziba alu-frost mieści się na zielonym Podlasiu, gdzie rolnictwo ciągle ma się nieźle, czy dlatego, że nasi inżynierowie żadnej pracy się nie boją, otrzymujemy też bardzo dużo zleceń z firm specjalizujących się w produkcji maszyn rolniczych.


Maszyny projektowane w tych zakładach przeznaczone są nie tylko na polski rynek. Muszą spełniać wyśrubowane unijne wymogi, a poza tym wyróżniać się czymś od konkurencji. Tym czymś są często autorskie rozwiązania konstruktorskie. Wspomagamy inżynierów wycinając laserem najbardziej skomplikowane elementy maszyn rolniczych. Mamy swój udział w produkcji wielu kosiarek, pługów śnieżnych, wałów ugniatających do kiszonki, zgrabiarek, rozsiewaczy nawozów, rozściełaczy do kiszonki, obsypników do pryzm, siewników do trawy, ładowaczy czołowych. Brzmi mocno specjalistyczne? I tak jest! Ale nasi fachowcy naprawdę się na tym znają. Zatrudniony w naszej firmie personel to zgrany zespół inżynierów – konstruktorów i technologów, posiadający bogatą wiedzę z dziedziny techniki i nowoczesnych rozwiązań.

Maszyny dla przemysłu mięsnego

Od kilku lat alu-frost jest też przedstawicielem i dystrybutorem urządzeń białoruskiej firmy BerWisent, która specjalizuje się w produkcji maszyn dla przemysłu spożywczego. Wcześniej otrzymywaliśmy od nich wiele zleceń na wycinanie laserem elementów konstrukcyjnych. W trakcie współpracy przekonaliśmy się, że BerWisent to rzetelny i solidny partner biznesowy, którego towary zyskały uznanie na rynkach wschodnich i europejskich.


Zajęliśmy się więc też dystrybucją ich maszyn, przede wszystkim do przetwórstwa jeslit i podrobów np. urządzeń do  płukania i solenia jelit oraz ich pomiarów i kalibrowania, maszyn do sterylizacji i przechowywania narzędzi (mycia zbiorników i wyposażenia, urządzenia śluzy sanitarnej, umywalek bezdotykowych, sterylizacji narzędzi i ubrań roboczych).

Frontem do każdego klienta

Nasz zespół inżynierów i ekspertów specjalizujących się w obróbce metalu i cięciu laserem jest otwarty także na potrzeby indywidualnych klientów. Często doradza im np. w kwestii wyboru właściwego materiału, aby był odpowiedni do zamierzonej realizacji i sprawdził się potem w eksploatacji. Proponują też najlepsze i najmniej kosztochłonne rozwiązania technologiczne. Możemy zapewnić, że żaden klient nie zostanie od nas odesłany z kwitkiem, a wielu wraca,  bo wie, że w alu-frost może liczyć na merytoryczną pomoc I indywidualne podejście.