Co łączy alu-forst i zespół mcLarena z Formuły Jeden? Otóż tniemy rury i profile maszyną Mazaka. Najnowsza wycinarka laserowa CNC japońskiej firmy Yamazaki Mazak właśnie dotarła do Sowlan. I jest to pierwsze tego typu urządzenie nie tylko w Polsce, ale nawet w Europie! Stąd prosty wniosek – chcecie mieć skomplikowane elementy cięte laserem tak precyzyjnie jak w wyścigowych bolidach? Zgłoście się do alu-frost!

Mazak_alu-frost

Mazak_alu-frost

Cięcie laserem jak w Formule Jeden

Wycinarka FT-150 FIBER to jeden z najnowszych modeli Mazaka. Światową premierę miała wiosną ubiegłego roku (więcej tutaj: https://www.mazakeu.pl )

Od tego czasu zebrała tak pozytywne recenzje, że mimo iż kosztuje 6 mln złotych, zdecydowaliśmy, że musimy ją mieć. Właśnie trwa montaż urządzenia na naszej hali. Zachwyca nie tylko nowoczesnym designem, zaawansowaną elektroniką, ale przede wszystkim funkcjonalnością, która pozwala nam znacząco poszerzyć zakres naszych usług. Do tej pory cięliśmy laserem głównie różnego rodzaju blachy płaskie, poddając je niejednokrotnie bardzo skomplikowanej obróbce. Dzięki wycinarce Mazak będziemy mogli wykonywać tego typu usługi także dla obiektów trójwymiarowych, np. rur i różnych profili.

Mazak w alu-frost

Mazak w alu-frost

 8 atutów wycinarki Mazak

Co ma wyróżnia laserowa wycinarkę FT-150 FIBER?

 • laser tnie automatycznie rury i profile zamknięte o przekroju okrągłym, kwadratowym i prostokątnym oraz profile otwarte i specjalne,
 •  maksymalna długość ciętego laserem elementu wynosi 6500 mm, zaś elementu gotowego 4500mm,
 •  źródło lasera FIBER, moc 3kW,
 •  posiada system wiercenia termicznego oraz głowicę do gwintowania,
 •  maksymalne grubości ścianek ciętych laserem elementów uzależnione są od rodzaju materiału: (stal konstrukcyjna, kwasoodporna i aluminium do 6mm, miedź, mosiądz, ocynk 3mm.)
 •  ruchoma głowica tnie pod różnymi kątami
 • bardzo wysokie prędkości posuwu
 • możliwość realizacji wielu różnych procesów na jednej maszynie.
  Mazak tnie rury i profile

  Mazak tnie rury i profile

Cięcie laserem na życzenie

Pytanie czy tej klasy wycinarka laserowa jest odpowiedzią na potrzeby i zapytania naszych klientów można zaliczyć do retorycznych. To fakt i niech dowodem na to będzie choćby komentarz na Facebooku, który ukazał się pod postem informującym o tym, że od teraz tniemy laserem przy użyciu supermaszyny Mazaka (https://www.facebook.com/alufrostpl ):

zrzut ekranu

zrzut ekranu z profilu alu-frost

 

Pan Paweł Pruciak miesiąc temu pytał nas o usługę cięcia laserem rur. I proszę bardzo! Można? Można! Zawsze inwestycje i wszelkie usprawnienia robimy z myślą o Klientach, o każdym z osobna. Na tym polega siła alu-frost: zaawansowana technologia i indywidualne podejście do wszystkich realizacji. Każdy może u nas liczyć na profesjonalną poradę i pomoc.