Nie mamy raczej parcia na szkło 🙂 Nasza praca, polegająca głównie na cięciu laserem wymaga precyzji i skupienia. Wykonywana jest w małych, wyspecjalizowanych zespołach. Niemniej takie niespodziewane wyróżnienie, jakim jest nominacja Piotra Świrko, właściciela alu-frost do tytułu Osobowość Roku 2020 w plebiscycie, ogłoszonym przez redakcję “Kuriera Porannego” i “Gazety Współczesnej”, bardzo cieszy.

Piotr Świrko, prezes alu-frost

Piotr Świrko, prezes alu-frost

Dzielimy się tą informacja, bo jest ona także wyrazem tego, że poza zawodowym profesjonalizmem, szef alu-frost, jest też osobą wrażliwą społecznie i chętną do pomocy słabszym i potrzebującym. My – zespół alu-frost wiemy o tym od dawna, ale miło, że dowie się o tym więcej ludzi w regionie, a może i w Polsce. Piotr Świrko został nominowany w kategorii “Działalność charytatywna i społeczna”. Byłaby to fałszywa skromność, gdybyśmy nie dodali, że odbieramy to jako sukces całej ekipy alu-frost.

Nominacja za uśmiech

Kapituła konkursu doceniła lidera alu-frost przede wszystkim za to z jakim zaangażowaniem udziela się w akcjach charytatywnych, np. w pomoc podopiecznym Fundacji Pomóż im. Białostockiemu Hospicjum dla Dzieci. W ubiegłym roku dużym echem rozeszła się przeprowadzona w alu-frost licytacja internetowa na rzecz chorych dzieci. Sprzedany został podczas niej unikalny rower, zaprojektowany przez Adama Zdanowicza, konstruktora customowych jednośladów. Anonimowy nabywca zapłacił za niego 5500 tys. zł (piszemy o tym tutaj: https://alufrost.pl/licytacja-roweru-w-duchu-alu-frost-zakonczona/ ). I jeśli nawet jest to kropla w morzu potrzeb dziecka, które zmaga się z nieuleczalną chorobą, to warto było, bo nawet niewielkie kwoty sprawiają, że na zmęczonych twarzach pojawia się czasem uśmiech. A to warte jest każdych pieniędzy i wszelkiego wysiłku.

Prezes podczas licytacji roweru

Prezes podczas licytacji roweru

Głos na Prezesa

Plebiscyt Osobowość Roku 2020 organizowany jest od kilku lat w tych regionach Polski, gdzie swoje gazety wydaje Polska Press. Tytuły przyznawane są głosami czytelników w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Polityka, samorządność i społeczność lokalna, Biznes oraz Nauka.

Doceńmy osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu” – można przeczytać o idei plebiscytu na łamach “Kuriera Porannego”.

Osobowość roku

Osobowość roku

W tym roku w kategorii “Działalność społeczna i charytatywna” wyróżnionych zostało 13 osób z powiatu białostockiego. Piotr Świrko ma numer 8. Jeśli ktoś chciałby zagłosować na niego to zachęcamy. Można to zrobić tutaj: https://poranny.pl/p/kandydat/piotr-swirko%2C1900177/

My jako zespół już dawno daliśmy Prezesowi medal, oczywiście wycięty laserem na naszych maszynach 🙂