Rower oddający ducha i charakter alu-forst

Bardzo nam było miło, kiedy Adam Zdanowicz, słynny białostocki twórca customowych rowerów, którego egzemplarze ma w swojej kolekcji m.in. Slash, zaproponował, że zrobi coś specjalnie dla nas. Zaprojektuje jednoślad dla alu-frost, który będzie oddawał ducha i charakter firmy. Współpracujemy z Adamem od lat. Wycinamy laserem najbardziej “niemożliwe i pokręcone”  kółka i zębatki do unikatowych maszyn marki MAD Bicycles. Przystaliśmy więc na propozycję  z wielkim entuzjazmem, ale nie z próżności ani dla prestiżu. Byliśmy zgodni – rower powinien być zlicytowany na jakiś ważny cel. Wspólnie ustaliliśmy, że pieniądze z jego sprzedaży wesprą Fundację “Pomóż im”. Licytacja właśnie się zaczęła i potrwa do końca listopada. W Fundacji jest to Miesiąc Dobroczynności. Zachęcamy wszystkich, którzy mają empatyczne serca do udziału w niej.

Alu-frost Fundacji „Pomóż im”

Środki uzyskane dzięki aukcji roweru przeznaczone zostaną na rehabilitację podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację “Pomóż im”. Nie trzeba jej na Podlasiu przedstawiać. To jedna z pierwszych i najprężniej działających organizacji społecznych, która udziela pomocy dzieciom niepełnosprawnym, cierpiącym na ciężkie, nieuleczalne schorzenia. Trudno sobie nawet wyobrazić jak ciężka i odpowiedzialna to praca i jak wiele potrzeba środków, by zapewnić opiekę na najwyższym poziomie. Dlatego wiceprezes Fundacji Krystyna Skrzycka apeluje: “Licytujcie wysoko!”

Rower jak gitara Van Halena

Adam długo i w tajemnicy przygotowywał ten wyjątkowy rower. Oczywiście pokazał nam plany, opowiedział o swojej wizji, a potem na długo zamknął się w pracowni, zlecając nam tylko wykonanie poszczególnych elementów. Kiedy pokazał nam efekt końcowy swojej pracy, mogliśmy tylko powiedzieć: “Wow!”. Jaki jest ten rower? Surowy i misterny. Delikatny i solidny. Nawiązuje do gitary Eddiego Van Halena, ornamentów z Dalekiego Wschodu i stadionu Ptasie Gniazdo w Pekinie. Ale pokazuje też nas, alu-frost, nasze możliwości, otwartość na nietuzinkowe koncepty, precyzję i wytrwałość.

Nie ma takiego drugiego roweru na świecie

Adam jest bardzo zadowolony i dumny ze swojej produkcji. Chciał, żeby był to rower, jaki jeszcze nie jeździł po żadnych drogach, przekraczający granice, o niepowtarzalnej bryle, ciekawym wzornictwie, inny także pod względem konstrukcyjnym. Udało się. Nie ma takiego drugiego na całym świecie. Cieszymy się, że alu-forst miało swój udział w powstaniu tej wyjątkowej maszyny. Wiemy, że już jest spore zainteresowanie nowym rowerem MAD Bicycles.

Ze względu na pandemiczne okoliczności licytacja będzie się odbywała tylko w internecie. https://allegro.pl/oferta/prototyp-roweru-mad-bicycles-alu-frost-9835714464?fbclid=IwAR2IwiWrlmYeH52arLUFLV_XdReZzT2IvhSR6Jz8bnfoJQYlmVtc3F0CSYw

Uroczystego jej otwarcia dokonaliśmy 21 października w siedzibie alu-forst. Aukcję zainicjował dźwięk rowerowego dzwonka. Potem była krótka przejażdżka po hali alu-frost. I powiemy Wam jedno – mamy nadzieję, że licytacja pójdzie tak jak ten rower, jak rakieta!