Cięcie laserem to jedna z naszych specjalności. W alu-frost stosujemy zaawansowaną technologię fiber, w której ostrzem tnącym jest światłowód. Od metody CO2, popularnej jeszcze dekadę temu, dzielą ją lata świetlne. To tak, jakby porównywać maszynę do pisania i komputer. Technologia fiber jest precyzyjna, bardziej ekonomiczna i dużo szybsza. Polega ona na szybkiej zamianie energii elektrycznej w tnącą wiązkę świetlną. Aktualnie uważana jest za najefektywniejszą technikę obróbki metali, a my potrafimy zrobić z niej dobry użytek.

W cięciu laserem liczy się precyzja

Fala laserowa o długości około jednego mikrometra – przy bardzo małym wymiarze średnicy – sprawia, że urządzenia fiber są dużo bardziej efektywne, mówi się nawet, że 10-krotnie, niż mniej zaawansowane maszyny.

Nasze wycinarki umożliwiają cięcie laserem metali z dokładnością do 0,1mm/1m przy wielkości arkusza 1500x3000mm. Fiber tnie materiał nawet o grubości 30 mm. Daje sobie radę z różnymi rodzajami metali od miedzi przez mosiądz, aż po uszlachetnioną stal, choć szybkość i parametry cięcia będą w każdym przypadku inne.

Szybkość i indywidualne podejście

Wielu klientów, którzy chcą skorzystać z usługi cięcia laserem i zależy im na czasie zwraca się właśnie do nas, ponieważ dzięki metodzie fiber potrafimy wykonać zlecenie nawet 10-krotnie szybciej niż firmy dysponujące starszymi maszynami. Nasze wycinarki tną w tempie nawet 200 km na godzinę. Uchodzimy za najszybszy pod tym względem zakład na Podlasiu.

Jednak naszej pracy nie przeliczamy na metry ani z nikim się nie ścigamy. Każde zamówienie jest inne, każde traktujemy indywidualnie, do każdego osobno ustawiamy parametry cięcia. Rodzaj materiału, jego grubość i ilość oraz precyzja wykonania – to wszystko decyduje o czasie i kosztach realizacji.
Poza samą usługą klient zawsze może u nas liczyć na wsparcie merytoryczne. Nikt nie jest odprawiany z tzw. kwitkiem, czy chce wyciąć jedną obręcz czy 10 tysięcy. Zawsze otrzyma też profesjonalną poradę, zarówno w kwestii doboru materiałów, ich grubości, jak i z zastosowanych rozwiązań technologicznych. Czasami wystarczy pięć minut rozmowy z doświadczonym konstruktorem i zmienia się koncepcja, a klient wychodzi zadowolony. Dostaje bowiem to o co mu chodziło, ale wykonane staranniej, ekonomiczniej i zgodnie ze sztuką. Nasi eksperci pomagają mu też ułożyć dalszy plan działania.

 

Dlaczego wybraliśmy technologię fiber?

Fiber doskonale sprawdza się jako metoda cięcia laserem także dlatego, że jest bezawaryjna i może pracować wiele godzin bez odpoczynku i konieczności wymiany części i podzespołów. Nie wymaga też konserwacji.

Korzystanie z niej przynosi firmie wymierne oszczędności i ogranicza zanieczyszczenie środowiska. Zużycie energii przy zastosowaniu technologii fiber jest wielokrotnie niższe niż przy starszych rozwiązaniach. Oszczędność energii to aż 70 proc.

Nasze laserowe realizacje

Z naszych usług cięcia laserem korzystają klienci reprezentujący bardzo różne branże. Najpopularniejszy asortyment alu-frost to nakładki na zderzaki i na progi samochodowe. Wspomagamy też firmy, gdzie duże znaczenie ma sprawność maszyn np. zakłady przetwórstwa spożywczego, przemysł odzieżowy produkujący maszyny do sitodruku, przemysł meblowy, przedsiębiorstwa produkujące podzespoły do instalacji.

Duża grupa naszych odbiorców to tzw. “budowlanka”. Wycinamy elementy wykończenia, czy ogrodzenia. Czasami otrzymujemy też mniej standardowe zlecenia od indywidualnych klientów, którzy budują dom swojego życia i chcą dopieścić w nim każdy szczegół. Mają na przykład bardzo konkretne wyobrażenie, jak ma wyglądać metalowa balustrada schodów, a my jesteśmy w stanie te wizje zmaterializować.
Wiele zleceń wykonujemy dla branży rolniczej. Tworzymy według ich projektów elementy konstrukcyjne i inne części.

Zdarza się nam mieć swój udział nawet w przedsięwzięciach artystycznych. Na zlecenie polskiej rzeźbiarki wykonaliśmy metalową instalację na wystawę w Monachium.
Na swoim koncie mamy też autorskie gadżety i użytkowe ozdoby do domu wycinane laserem z metalu. Jednym z chętniej kupowanych są spersonalizowane numery na dom. Jeśli ktoś buduje dom marzeń, jego oznaczenie też musi być odzwierciedleniem gustu właścicieli. Wycinamy więc przy użyciu technologii fiber najbardziej oryginalne tablice adresowe, np. z motywami zwierzęcymi czy krajobrazu. Chodzi o to, żeby było pięknie i tak jak klient sobie życzy.