Nasz wieszak na rower wzbudził zainteresowanie miłośników jednośladów. Tak duże, że Fundacja OddajRower zwróciła się do nas o to, by mógł on stanowić prezent dla osób wspierających jej społeczną akcję. Polega ona na zbiórce sfatygowanych i niepotrzebnych rowerów. Po remoncie trafią do potrzebujących, których nie stać na taki wydatek. Pierwsze egzemplarze wieszaka alu-frost trafiły właśnie do darczyńców.

Fundacja_OddajRower

Fundacja OddajRower w akcji

Alu-frost angażuje się w akcję społeczną

Fundacja OddajRower wywodzi się z Białegostoku. Swoją akcję prowadzi od 2017 roku. Fani dwóch kółek wpadli wtedy na pomysł, by poprosić białostoczan o zalegające w piwnicach i domowych przybudówkach stare rowerowe graty. Wyremontowali je i przekazali wychowankom domów dziecka i podopiecznym organizacji zajmujących się ubogimi rodzinami. Inicjatywa przyjęta została z wielkim entuzjazmem i aplauzem. To z kolei zmotywowało organizatorów, by nie było to tylko jednorazowe wydarzenie. W tym roku akcja ma więc swoją piątą edycję. Po raz pierwszy natomiast zaangażowało się w nią alu-frost.

prezent

prezent

Designerski wieszak na rower alu-frost nagrodą dla darczyńców

Alu-frost przekazało Fundacji 300 wieszaków na rower. Jak mówi Tomasz Gosk, koordynujący akcję, stanowią one nie lada zachętę dla ludzi, chcących się zaangażować w ten prospołeczny projekt. Dostanie go 300 pierwszych osób, które oddadzą Fundacji swój stary jednoślad. Już pierwszego dnia na profilu organizacji https://www.facebook.com/FundacjaOddajRower pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Przyznany, że my też jesteśmy dumni z naszego produktu. Jest bardzo wytrzymały, uniesie nawet 25 kilogramowy model, a na dodatek ma estetyczny wygląd. Więcej można o nim przeczytać w naszym poprzednim wpisie: https://alufrost.pl/wieszak-na-rower-to-swietna-rzecz/.

Wieszak na rower alu-frost

Wieszak na rower alu-frost

Rower na Gwiazdkę

Fundacja w tym roku rozszerzyła zasięg akcji na 10 innych miast, m.in. Warszawę, Łódź, Lublin. Działające w nich serwisy zadeklarowały, że nieodpłatnie wyremontują używane rowery, tak by były jak nowe. Organizatorzy zbierają też pieniądze na wymienne części na platformie https://zrzutka.pl/yr8bbh. Planują w sumie odrestaurować 600 jednośladów, a każdy z nich to jedno spełnione marzenie. Mają trafić do dzieci starszych i młodszych, z mniejszych i większych miejscowości jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że alu-frost może mieć w spełnianiu marzeń swój udział.